Yönetim Mevzuat Tüzük İletişim   16.01.2018

AK Enerji
AKÖZ Grubu
BAYINDIR Holding
BEREKET ENERJİ
BİLGİN ENERJİ YATIRIM HOLDİNG
BOREAS ENERJİ
Borusan EnBW Enerji Yatırımları ve Üretim A.Ş.
ÇALDERE
ÇİMTAŞ ÇELİK İMALAT MONTAJ ve TESİS A.Ş.
Das Mühendislik ve Enerji Yatırımları A.Ş.
ENİMEKS
Epuron GmbH
ERKO Şirketler Grubu
GALKON
GÜNGÖR ELEKTRİK
GÜRİŞ İnşaat ve Mühendislik A.Ş.
HAREKET Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş.
HEXAGON Danışmanlık ve Ticaret A.Ş.
HİDRO DİZAYN
KARESİ ENERJİ A.Ş.
LNG Process A.Ş.
MASTER DANIŞMANLIK MÜMESSİLLİK VE TİCARET  A.Ş.
OZG Enerji İnşat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.
PERFECT WIND
RES ANATOLIA
SANKO ENERJİ
SOYAK Holding
TÜRKERLER İnşaat
USLUEL A.Ş.
Vestas Türkiye
YENİGÜN İnşaat
YILDIRIM GRUP
ZORLU Holding
© 2005 RESSİAD
 
Haberler
Üyemiz SOYAK Holding (SENERJİ A.Ş.) Bayramhacılı Barajı ve HES Projesi Lisans İhalesi'ni kazandı 10.09.2005

Üyemiz SOYAK Holding (SENERJİ Enerji Üretim A.Ş.)

Bayramhacılı Barajı ve Hidroelektrik Santralı

lisans ihalesini kazandı

 

 

2003 yılında enerji sektöründe yapılan değişiklikler sonucu, SOYAK Holding bünyesinde SENERJİ Enerji Üretim A.Ş. kurulmuş, elektrik üretimi konusunda faaliyete başlamıştı. SENERJİ özellikle hidroelektrik santrallar alanında faaliyet gösteriyor.

 

SENERJİ, Akenerji, Kayseri Elektrik, Molu İnşaat’ın yanısıra, Bayramhacılı Barajı ve Hidroelektrik Santralı projesine talip olmuştu. Bayramhacılı Baraj ve  HES projesi, EPDK tarafından açılan, “Özel sektör tarafından aynı kaynak üzerinde inşa edilmek üzere geliştirilen HES projeleri için yapılan birden fazla başvurular arasında yapılacak seçime yönelik ihaleler” kapsamındaydı. Bayramhacılı Barajı ve HES Projesi için  7 Eylül 2005 tarihinde EPDK’da yapılan lisans ihalesini, ihaleye en yüksek bedeli veren üyemiz SENERJİ kazandı. SENERJİ Enerji Üretim A.Ş. yetkililerini kutluyoruz ve hayırlı olmasını diliyoruz.

 

SENERJİ Enerji Üretim A.Ş., DSİ ile Su Kullanım Anlaşması’nın imzalanmasını  takiben, EPDK’dan alacağı üretim lisansıyla yatırıma başlayacak ve tahminen iki buçuk yıl içinde projeyi tamamlayarak, 49 yıl süre ile işletecek.

 

SENERJİ Enerji Üretim A.Ş.’nin lisans ihalesini kazandığı Bayramhacılı Barajı ve HES Projesi, İç Anadolu Bölgesi’nde Kayseri ilimiz sınırları içerisinde Kızılırmak Havzası’nda yer almaktadır. Kızılırmak nehri üzerinde 45 m yükseklikte inşa edilecek barajın hidroelektrik santralı 60 MW güçte olacak ve yılda 170 GWh elektrik üretecek.

 

Bu gelişme ile birlikte SENERJİ Enerji Üretim A.Ş., çeşitli hidroelektrik enerji projeleri geliştirme çalışmalarını sürdürmekte ve enerji sektöründe ülkemizin önde gelen kuruluşları arasında yer almayı hedeflemiş bulunmaktadır. Hedefine ulaşması için değerli üyemize başarılar diliyoruz.

 

EPDK Başkanı Yusuf Günay, Bayramhacılı HES’in yanısıra; Aksu - Gölkaya HES, Reşadiye HES, Otluca HES, Zincirli HES, Damlapınar HES ile altı hidroelektrik santral için açılan bu ihaleleri, yatırım seferberliğinin başlaması olarak değerlendiriyor. Bu altı HES’e ilişkin lisans ihalesinde, Otluca HES için verilen en yüksek teklifte, TL ile YTL’nin karıştırılması, astronomik bir teklifin ortaya çıkması basında haber oldu. Otluca HES ihalesinin iptal edilmesi bekleniyor.

 

Merkez
Kuleli Sokak No:87 Daire:2, 06700 G.O.P./ANKARA

Tel: +(90) 312 436 95 98 - Faks: +(90) 312 436 95 98

Elektronik posta: ressiad@ressiad.org.tr