Yönetim Mevzuat Tüzük İletişim   20.01.2018

AK Enerji
AKÖZ Grubu
BAYINDIR Holding
BEREKET ENERJİ
BİLGİN ENERJİ YATIRIM HOLDİNG
BOREAS ENERJİ
Borusan EnBW Enerji Yatırımları ve Üretim A.Ş.
ÇALDERE
ÇİMTAŞ ÇELİK İMALAT MONTAJ ve TESİS A.Ş.
Das Mühendislik ve Enerji Yatırımları A.Ş.
ENİMEKS
Epuron GmbH
ERKO Şirketler Grubu
GALKON
GÜNGÖR ELEKTRİK
GÜRİŞ İnşaat ve Mühendislik A.Ş.
HAREKET Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş.
HEXAGON Danışmanlık ve Ticaret A.Ş.
HİDRO DİZAYN
KARESİ ENERJİ A.Ş.
LNG Process A.Ş.
MASTER DANIŞMANLIK MÜMESSİLLİK VE TİCARET  A.Ş.
OZG Enerji İnşat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.
PERFECT WIND
RES ANATOLIA
SANKO ENERJİ
SOYAK Holding
TÜRKERLER İnşaat
USLUEL A.Ş.
Vestas Türkiye
YENİGÜN İnşaat
YILDIRIM GRUP
ZORLU Holding
© 2005 RESSİAD
 
Duyurular
6. ENERJİ ARENASI “ULUSLAR ARASI ENERJİ TİCARETİ & TÜRKİYE’NİN ENERJİ YATIRIM SORUNLARI” 08 - 09 MART 2007 / CEYLAN INTERCONTINANTEL İSTANBUL`DA YAPILACAKTIR VE BU ARENADA DERNEK BAŞKANIMIZ Ü. TOLGA BİLGİN YENİLENEBİLİR ENERJİ YATIRIMLARI KONUSUNDA BİR SUNUM YAPACAKTIR. 06.03.2007
    

 

6. ENERJİ ARENASI

“ENERJİ ARZ GÜVENLİĞİ NEREYE GİDİYOR”

08 - 09 MART 2007 / CEYLAN INTERCONTINENTAL İSTANBUL

08 MART 2007

08:30 – 09 :00         KAYIT / Çay-Kahve İkramı

09 :00 – 09:15         ARENA SUNUMU

                                Yaman BAŞKUT (STEAM Konferans Başkanı / E. Büyükelçi)

 

09:30 –10:30           AÇILIŞ

                                Yusuf GÜNAY (EPDK Başkanı)     

 Dr. M. Hilmi GÜLER (Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı)

 

10:30 – 12:00         SUNUMLAR

 

10:30 – 11:00         SUNUM

Matt BRYZA (A.B.D. Dışişleri Bakanlığı Enerjiden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı)

 

11:00 – 11:30         SUNUM

                               Pierre MOREL (Avrupa Konseyi Özel Temsilcisi)

                              

12:00 – 14:00       ÖĞLE YEMEĞİ 

 

14:00 – 19:30          İNTERAKTİF PLATFORM

                                ENERJİDE ARZ GÜVENLİĞİ

·            Enerji Arz Talep Dengeleri ve Fiyatlar;

·            Ortak Yatırımlar;

 

·            Kaynak ve Güzergahların Çeşitlendirilmesi;

·            Boru Hatları;

·            Enerji Ticaret Merkezleri

 

·            Enerji Kaynaklarının ve Üretiminin Çeşitlendirilmesi, Verimliliğinin Artırılması;

14:00 – 16:00          I. Bölüm

·            Ülke ve Bölgelerin Yaklaşımı

·            Enerji Kaynakları

 

Oturum Başkanı: Murat YETKİN Gazeteci – Yazar)

Vural ALTAY (Elçi / Dışişleri Bakanlığı)        

                               Tuğrul ERKİN (BOSPHORUS Gaz)

                               David YOUNG (A.B.D. Büyükelçiliği Enerji Sorumlusu)

Dr Jennifer COOLIDGE (Hazar Bölgesi Enerji Kıdemli Uzmanı – Woodrow Wilson Center)

 

16:00 – 19:30      II. Bölüm 

·         ŞİRKETLER; POLİTİKALAR , STRATEJİLER

Oturum Başkanı: Hakkı AKİL (T.C. Türkmenistan Büyükelçisi)

Osman Saim DİNÇ (TPAO Genel Müdürü)

Saltuk DÜZYOL (BOTAŞ Genel Müdür V)

Yavuz ERKUT (TÜPRAŞ Genel Müdürü)

Vural AKIŞIK (Yönetim Kurulu Başkanı – POAŞ)

John CONNER (CHEVRON)
Werner AULI (İcra Kurulu Üyesi - OMV Aktiengesellschaft
)

Mike BİLBO (BP)

Paulo CARVALHO (PETROBRAS)

 

19:30 – 21:00         1. Gün Kapanış ve Kokteyl

 

                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. ENERJİ ARENASI

 “ULUSLAR ARASI ENERJİ TİCARETİ

&

TÜRKİYE’NİN ENERJİ YATIRIM SORUNLARI”

08 - 09 MART 2007 / CEYLAN INTERCONTINANTEL İSTANBUL

09 MART 2007

08:30 – 09:00         KAYIT / Çay-Kahve İkramı             

09:00 – 09:30         ARENA GENEL TEBLİĞ

                                Dr. Fatih BİROL (IEA Dünya Enerji Durumu / Baş Ekonomist)

               

09:30 – 10:00      AÇILIŞ KONUŞMALARI

                               Ahmet ÇALIK (ÇALIK Enerji Yönetim Kurulu Başkanı)

Dr. Soner AKSOY (T.B.M.M.Sanayi, Ticaret, Enerji, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Bşk. /    Milletvekili)

                              

10:00 – 12:00         ULUSLARARASI ENERJİ İLİŞKİLERİ

Oturum Başkanı: Mithat BALKAN (Dışişleri Bakanlığı / Büyükelçi)

Dr. Heidemaria GÜRER (Avusturya Cumhuriyeti Büyükelçisi)

Carlo MARSILI (İtalya Büyükelçisi)

Cecilie LANDSVERK (Norveç Büyükelçisi)

Syed İftikhar Hussain SHAH  (Pakistan Büyükelçisi)

 

12:00 – 12:15         Çay – Kahve İkramı

12:15 – 13:30      TÜRKİYE’NİN ENERJİ YATIRIM SORUNLARI (I)

                              

                               SUNUMLAR:

12:15 – 12:30         PETROL

                               Murat YAZICI (PETFORM)

12:30 – 12:45         DOĞAL GAZ                     

                               Mehmet KAZANCI (GAZBİR Yönetim Kurulu Başkanı)

12:45 – 13:00         ELEKTRİK                          

                               Ceyhan SALDANLI (ELDER Yönetim Kurulu Başkanı)

13:00 – 13:15         YENİLENEBİLİR ENERJİ                               

                               Tolga BİLGİN (RESSİAD Başkanı)

13:15 – 13:30         NÜKLEER

                               Selahattin HAKMAN (SABANCI Holding)

 

13:30 – 14:30       ÖĞLE YEMEĞİ

 

14:30 – 17:00      TÜRKİYE’NİN ENERJİ YATIRIM SORUNLARI (II)

                            Tebliğ:Sibel ÇETİNKAYA (Deloitte / Enerji Sektör Lideri – Ortak)

 

Oturum Başkanı: Taner YILDIZ  (TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi)

                                Bekir AKSOY (ETKB Müsteşar Yardımcısı)

                               Osman DEMİRCİ (Özelleştirme İdaresi / Başkan Yardımcısı)

                               Önder KARADUMAN (ELSİAD Yönetim Kurulu Başkanı)

                               Yahya UZDİYEN (DOĞAN Holding / Strateji Grup Başkanı)

                               Murat BURSA (ZORLU Enerji / Genel Müdür)

                              

17:00 – 17:15      Çay ve Kahve İkramı

17:15 – 19 :15         SORUN VE ÇÖZÜM PLATFORMU

                                YENİ  DÖNEMDE  SİYASİ PARTİLER AÇISINDAN ENERJİ POLİTİKALARI

                                Oturum Başkanı: Taha AKYOL (Gazeteci-Yazar)

                                Afif DEMİRKIRAN (AK Parti)

                                Onur ÖYMEN (CHP)

                                Oktay VURAL (MHP)

                                Birkan ERDAL (DYP)

                                              

19:15 – 19:30         SONUÇ DEĞERLENDİRMESİ

                                Yaman BAŞKUT (STEAM Konferans Başkanı / E. Büyükelçi)

19:30                      KAPANIŞ

 

 

Merkez
Kuleli Sokak No:87 Daire:2, 06700 G.O.P./ANKARA

Tel: +(90) 312 436 95 98 - Faks: +(90) 312 436 95 98

Elektronik posta: ressiad@ressiad.org.tr