Yönetim Mevzuat Tüzük İletişim   20.01.2018

AK Enerji
AKÖZ Grubu
BAYINDIR Holding
BEREKET ENERJİ
BİLGİN ENERJİ YATIRIM HOLDİNG
BOREAS ENERJİ
Borusan EnBW Enerji Yatırımları ve Üretim A.Ş.
ÇALDERE
ÇİMTAŞ ÇELİK İMALAT MONTAJ ve TESİS A.Ş.
Das Mühendislik ve Enerji Yatırımları A.Ş.
ENİMEKS
Epuron GmbH
ERKO Şirketler Grubu
GALKON
GÜNGÖR ELEKTRİK
GÜRİŞ İnşaat ve Mühendislik A.Ş.
HAREKET Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş.
HEXAGON Danışmanlık ve Ticaret A.Ş.
HİDRO DİZAYN
KARESİ ENERJİ A.Ş.
LNG Process A.Ş.
MASTER DANIŞMANLIK MÜMESSİLLİK VE TİCARET  A.Ş.
OZG Enerji İnşat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.
PERFECT WIND
RES ANATOLIA
SANKO ENERJİ
SOYAK Holding
TÜRKERLER İnşaat
USLUEL A.Ş.
Vestas Türkiye
YENİGÜN İnşaat
YILDIRIM GRUP
ZORLU Holding
© 2005 RESSİAD
 
Duyurular
RESSİAD' dan Çağrı... 11.11.2004

 

Kuruluşundan bu yana 6 yıl geçmiş olan RESSİAD, yenilenebilir enerjilerle ilgili olarak ilk kurulan iş adamları derneğidir. Başlangıçta sadece rüzgar enerjisi konu alarak kurulan RESSİAD, 19 Ekim 2004 tarihli üçüncü olağan Genel Kurul toplantısında önemli bir tüzük değişikliği yaparak, rüzgar enerjisine su enerjisini de eklemiş bulunuyor.

RESSİAD, rekabetçi enerji piyasası koşullarında çalışmayı amaçlayan firmaların ortak platformu olmayı kendisine ilke edinmiştir. Bu nedenle Yap-İşlet-Devret (BOT) kontratları ve projeleri ile hiçbir ilgisi olmadığı gibi, onların savunuculuğunu üstlenmiş bir kuruluş da değildir. 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu’na göre kurulmuş ve kurulacak olan üretim şirketlerinin sorunlarının çözümü, çıkarlarının korunması, piyasada rekabeti sınırlayıcı engellerin kaldırılması, yasa, tüzük ve yönetmeliklerin tam rekabete yönelik biçimde düzenlenmesi ve gerekli değişikliklerin yapılmasına katkıda bulunulması, üretilecek yeşil elektriğin tamamına piyasa fiyatından satın alınma garantisinin temini ve yeşil elektriğin (su ve rüzgar elektriğinin) iç piyasanın yanısıra dış piyasaya ihraç imkanlarının geliştirilmesi hedefine kilitlenmiş, bunu misyon kabul etmiş bir sivil toplum kuruluşudur.

RESSİAD misyonunu gerçekleştirirken, AB mevzuatına ve hedeflerine uygun olarak, Türk bürokrasisinin ve siyasi karar vericilerinin de katılımı ile yeşil sertifika uygulamasının başlatılması, sertifika ticaretine imkân tanınması, sertifikasyon işinin firmalara mal edilmesi, Sertifikasyon Merkezi’nin oluşumunda başta RESSİAD olmak üzere ilgili sivil toplum kuruluşlarının yer alması işini de birinci öncelikli çalışma hedefleri arasına almıştır.

Bünyesinde ZORLU HOLDİNG, AKENERJİ, ERE HOLDİNG, ENER ENERJİ, PROKON, ENİMEKS, BAYINDIR HOLDİNG, BEST A.Ş., BİLGİN ELEKTRİK, YAPISAN, GALKON, SİMELKO, PROKON, NUR İNŞAAT, MASTER DANIŞMANLIK, BEREKET ENERJİ A.Ş., GÜNGÖR ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. firmalarının temsilcileri üye olarak bulunduran RESSİAD diğer ilgili kuruluşları da üye yapma arzusundadır.
RESSİAD Yönetim Kurulu olarak, amacı proje ticareti olmayan su ve rüzgar konusundaki gerçek yatırımcıları RESSİAD’a üye olmaya çağırıyoruz. Üyeliğiniz RESSİAD’a yeni bir güç katacak, hedeflerimize hep birlikte ulaşmaya önemli bir destek sağlayacaktır.

RESSİAD YÖNETİM KURULU

 

Merkez
Kuleli Sokak No:87 Daire:2, 06700 G.O.P./ANKARA

Tel: +(90) 312 436 95 98 - Faks: +(90) 312 436 95 98

Elektronik posta: ressiad@ressiad.org.tr